У рамках запровадженого ГО «ВГО «Поруч» проєкту «Школа миру» наприкінці листопада відбулася чергова обмінна поїздка учнів Шкіл Миру Костянтинівки (Донецької обл.) та Рубіжного Луганської області.
Школярі зустрілися в місті Святогірськ для подальшого навчання та співпраці. Як і раніше, на них чекали кілька цікавих, веселих і корисних днів, насичених заняттями, тренінгами від менторів з ВГО «Поруч»; відеопереглядами та відеоконференціями з новими й старими друзями з Польщі та П’ядицького ліцею Івано-Франківщини; дискусіями, екскурсіями й іншими неординарними активностями.
Ось лише декілька фрагментів захоплених відгуків від юних учасників Школи миру, з яких чудово можна зрозуміти і їхні враження, і те, що проєкт розвивається в правильному напрямі та вже дає свої плоди:
Циганкова Дар’я (Костянтинівський заклад ЗСО № 3): «Сьогодні в нас був емоційно насичений день! Чарівна подорож до Солідару, соляні шахти на глибині понад 280 метрів. Потім ми повернулися до нашого рідного міста та показали друзям з Луганської області наш навчальний заклад, а також показали рубіжанам наш ландшафтний парк. Ввечері ми вийшли на зв’язок з нашими івано-франківськими друзями, за якими дуже сильно скучили. В нас була дуже тепла та комфортна атмосфера. Отже, за сьогоднішній день ми дізналися багато нового й отримали купу гарних емоцій».
Єлизавета Антонова (Константинівський заклад ЗСО): «Сьогоднішній день у Школі миру був максимально насичений. Зранку ми рушили до міста Ямпіль, там ми відвідали страусову ферму. Ми підходили достатньо близько до птахів, фотографувалися та паралельно слухали цікавинки від нашого гіда. Також, на моє здивування, там були не тільки птахи різних видів, а ще й багато інших тварин: олені, вовки, ведмеді та інші. Нам дозволяли їх годувати та деяких навіть торкатися. Після ферми ми пішли до дендропарку, де теж були різні тварини, а найцікавіше — це природа та рослини. Ця подорож, саме для мене, була не тільки цікавою, а ще й пізнавальною, оскільки я побачила багато нових рослин. Ввечері ми продуктивно попрацювали на тренінгах, а наприкінці дня затишно провели час під гітару. Дякую усім за цей прекрасний день!»
А ось відгуки про незвичайний онлайновий квартирник з дискотекою, піснями та просто дружнім спілкуванням між учнями всіх трьох навчальних закладів:
«Я дуже рада, що ми змогли вийти на зв’язок з нашими друзями. Мене перехопило щастя, коли я почула їхні голоси, побачила знайомі обличчя. Було дуже приємно знову поспілкуватися… Хочеться і подальшого спілкування, бо вони вже стали для мене дуже дорогими… А ще краще — зустрітися в реальному житті. Впевнена, що шанс і надія на ще одну зустріч завжди є!» — захоплено коментує зустріч Таня Пастернак.
«Ми за довгий час нашої розлуки вже встигли засумувати за нашими новими друзями. Вони були раді нас бачити й приготували нам плакат, від якого ми були в захваті!.. А потім ми просто поспілкувалися, потанцювали та поспівали пісень під гітару, як ми робили це колись на Закарпатті. Знову пригадали, як нам було весело… І на прощання зробили спільне фото», — додає Ангеліна Лукінчук.
Нагадаємо: проєкт «Школа миру» реалізується спільно з БО «Захист» у партнерстві з Дитячим Фондом Німеччини (ChildFund Deutsсhland), за фінансової підтримки Інституту міжнародних відносин IFA, що фінансується Міністерством закордонних справ Німеччини (АА) в рамках програми фінансування zivik.