“Поруч” у Лодзі

“Поруч” у Лодзі

Чудовий кінець вересня вийшов для учасників міжнародної конференції «Східні зустрічі в Лодзі: соціальні та економічні перетворення в країнах Центральної та Східної Європи», що відбулася з 27-го по 29-те числа того місяця.

Приймаючою стороною стала кафедра соціології політики та моралі (Лодзький університет, факультет економіки та соціології, Інститут соціології), Асоціація східної політики Єжи Гедройча. Гостями цього міста і університету були дві групи: представники  Наукового центру Томаса Джефферсона (Тбілісі, Грузія), а з України – делегація від Київського національного економічного університету ім. Вадима Гетьмана та ГО «Всеукраїнська громадська організація «Поруч».

Місто Лодзь зустріло нас дуже привітно: осіннє тепло, приємні і чемні люди, некваплива підготовка до фестивалю світла, що вже третій рік проводиться тут, став однією з візитних карток міста, на який з’їхалося майже 700 000 гостей.

Плідна  співпраця української делегації з польськими друзями розпочалася зустріччю з головою регіонального парламенту воєводства Лодзького Мареком Мазуром. Під час цієї бесіди обговорювалися питання децентралізації в Україні та  Польщі, позитивні й «темні» сторони цих змін, питання міжнародного студентського обміну. Звичайно, для представників України є дуже важливим  досвід країни, яка вже провела цю реформу. Пізніше група відвідала місцевий центр надання адміністративних послуг, де отримала відповіді на актуальні питання та  змогла порівняти рівень і кількість цих послуг  з новоствореними ЦНАП в Україні. Потім наші провідники влаштували прекрасну екскурсію містом, під час якої ми ознайомилися з визначними архітектурними та історичними місцями, відвідали палац Познанських і навіть підземний тунель у центрі міста. Ввечері в неформальній обстановці ми були представлені делегації з Грузії (протягом того дня у них була інша програма візитів) та стали свідками світлових шоу першого дня фестивалю.

29  вересня відбулася сама конференція, яка складалася з двох блоків і мала такі тематичні напрямки:

 • політичні та економічні перетворення в Центральній і Східній Європі за останню чверть століття;
  • різні моделі політичних трансформацій у країнах ЦСЄ та оцінка цих моделей;
  • криза ліберальної демократії та вільного ринку країн ЦСЄ;
  • спроби розробки нових політичних та економічних проектів у країнах ЦСЄ;
  • зміна особистості в країнах регіону;
  • гендерний аспект змін у країнах ЦСЄ;
  • політика національної ідентичності та можливості й напрямки політичного розвитку Європейського Союзу;
  • дискурсивні та позадискурсивні аспекти основних проблем Європейського Союзу;
  • аксіологія політичного проекту Європейського Союзу та систем національних цінностей.

 

Виконавчий директор ВГО «Поруч» Марія Тищенко та тренер Надія Говорун представили доповідь на тему «Соціальні зміни в українському суспільстві під час військового конфлікту». Експерт Арсен Келічавий висвітлив тему «Соціальне підприємництво в Україні: майбутнє і перспективи».

Цікавими та корисними були презентації однодумців і колег з Грузії та Польщі.

Після було вручення сертифікатів, ще одна екскурсія містом, другий день фестивалю світла та дружня вечірка до пізньої ночі.

Нові знайомства, яскраві враження, незабутні емоції, знання й отриманий досвід – все це результат цієї чудової подорожі.

 

Автор: Андрій Ткаченко