“Study Tours To Kyiv”

“Study Tours To Kyiv”

Організація “Харківський університетський консорціум” в особі керівника проекту Потія Олександра Володимировича у межах реалізації проекту “Голос громади в місцевому самоврядуванні” за фінансової підтримки програми “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) посприяла організації молодіжного візиту до Києва. А ГО “ВГО “Поруч”” прийняла 15  молодих людей для продуктивного інформаційного знайомства зі столицею. 

29 серпня  ініціативна молодь Мерефи, Рогані та Старого Салтову здійснили навчально-культурну поїздку до міста Київ. Тут вони разом із координаторами від “Поруч” відвідали низку установ і заходів, плідно поспілкувались із експертами. Спочатку було здійснено візит до Міністерства молоді та спорту, де відбулася довгоочікувана зустріч із заступником Міністра з питань молоді та спорту Олександром Яремою. У цих стінах пролунали мотиваційні настанови, похвали і подяки, ідеї щодо перспектив розвитку молоді, вирішення певних проблем молодого покоління.

За сніданком була проведена зустріч із координаткою Асоціації велосипедистів Києва, помічником-консультантом народного депутата України у Верховній Раді Яною Брик. Молодь почула про її проект з покращення велоінфраструктури у місті Київ, нею було надано декілька порад на тему тайм-менеджменту і самоосвіти. Тур продовжився відвідинами соціального підприємства “Good bread from good people”, очільники якого розповіли історію створення підприємства, а також про те, що серед його працівників влаштовані й особи з ментальною інвалідністю – адже вони також мають право на повноцінне життя.

Далі місцем нашого візиту стало антикафе “Campus”, де трьох разова переможниця бюджету участі розповіла історію та секрети успіху громадсьного бюджету. Після цього наша група попрямувала до НТУ КПІ, де студентська молодь розповіла про свій міжнародний проект серед європейського студентства технічних ВНЗ.

Наша подорож продовжилася візитом до власника мережі ресторанів та кав’ярень, які мають статус соціального підприємства. Сам власник – Леонід Остальцев – колишній воїн АТО, він вирішив об’єднати нввколо себе таких, як він, ветеранів бойових дій. Саме вони становлять левову долю працівників мережі. “Такі форми бізнесу є інструментом для вирішення соціальних проблем, в цьому разі – проблеми працевлаштування ветеранів” – пояснив Леонід.

Також під час вечері президент молодіжної громадської організації Молоді Агенти змін, Владислав Дементьєв розповів процес реєстрації громадської організації та секретами заповнювання аплікаційних заявок у міжнародні проекти.

Програма завершилася зустріччю у молодіжному хабі із чемпіонкою України з армреслінгу Вікторією Рожко. Вона надала купу мотиваційних порад, розповіла про свій шлях до успіху, вселила в нас віру в те, що ми зможемо здійснити задумане. А ми, звичайно, можемо все, бо все буде #ДОБРЕ, коли ми #ПОРУЧ!

Статтю підготувала Анна Харченко, учасниця візиту.